Dotace na peletová kamna v programu Nová zelená úsporám

Program Nová zelená úsporám (NZÚ) se zaměřuje na podporu energeticky úsporných opatření v rodinných a bytových domech – od zateplení přes obnovitelné zdroje energie až po pasivní výstavbu. V tomto programu mohou majitelé rodinných a bytových domů získat až 45% dotaci na zateplení, nová okna nebo vytápění. Dotace se týká i lokálních zdrojů na pevná paliva s automatickou obsluhou.  Tento požadavek splňují všechna naše peletová kamna.

Do programu byly zařazeny a schváleny tyto modely značky HAAS+SOHN

peletová kamna HSP 4 PARMA, HSP 4 PRATO, HSP 6 RUEDA PGI, HSP 6 RUEDA C PGI, HSP 7 II, HSP 7 II GRANDE RLU, HSP 7 II GRANDE RLU DE LUXE, HSP VIANO, HSP 1.17 II a jako hlavní zdroj tepla peletová kamna HSP 6 s výměníkem

Peletová kamna HSP Viano Peletová kamna HSP 6 Rueda C PGI Peletová kamna HSP 4 Parma Peletová kamna HSP 7 II Grande RLU de Luxe Peletová kamna HSP 6 s výměníkem Ovládání peletových kamen přes mobilní aplikaci

Předschválené výrobky

Žádost o dotaci musí obsahovat projektovou dokumentaci zpracovanou akreditovaným technikem. U žádosti se posuzuje jak technické řešení, tak použité výrobky (okna, izolace, kamna), které musí být v projektu přesně specifikovány. Nejjednodušší je vybírat přímo ze seznamu registrovaných výrobků. Pro ulehčení hledání v seznamu najdete naše výrobky i s jejich SVT kódy zde.

Registrované výrobky a technologie již prošly schvalovacím řízením, takže je lze do projektu zapracovat bez nutnosti prokazování, zda jsou skutečně úsporné. Navíc u peletových kamen HSP 6 s výměníkem si tak za cenu „klasických krbovek“ můžete pořídit automatické vytápění s možností ovládání přes mobilní aplikaci. Díky teplovodnímu výměníku mohou peletová kamna sloužit i jako hlavní zdroj tepla. Navíc si můžete libovolně nastavit, kolik tepla půjde do vzduchu a kolik bude předáváno do vody v radiátorech. 

 ovládací panel peletových kamen HSP 6  

Žádosti se přijímají do 30.06. 2025

Jak zažádat o dotaci

Podrobný návod najdete na  novazelenausporam.cz/jak-na-to/krok-za-krokem.

Na vaše nejčastější otázky najdete odpovědi na novazelenausporam.cz/caste-dotazy/

Na technické detaily kamen, třeba pro potřeby zpracování projektu, se můžete zeptat Mojmíra v naší poradně

 

Je to pro vás složité? Nerozumíte postupu nebo si nejste jisti, jestli máte všechno správně?

Využijte našeho partnera, společnost CONSULTORA s.r.o., která je zkušeným specialistou a pomohla již mnoha žadatelům o dotaci. Pro naše zákazníky je vyjednána zvýhodněná cena za zpracování.

 

Kontakty

Kontaktní osoba Milan Kaska, Email: milan.kaska‌‌M‌‌consultora.cz, telefon Tel.: (+420) 775 979 207.

 

?
Chcete poradit s výběrem?
Zeptejte se nás. Na dotazy odpovídá servisní technik Mojmír Středa.
Více informací