Kachlová kamna nejen na chalupu

Kachlová kamna nepatří jen na chalupu, kachlům to může slušet i v moderním interiéru. U nás najdete moderní i tradiční kamna s kachlovým obkladem. Ať už sáhnete po klasických "kachláčích" v zelené nebo hnědé barvě, nebo se zamilujete třeba do kachlů s metalickým efektem, věříme, že máme ta pravá kamna pro váš domov. Kamna nabízíme také ve verzích s teplovodním výměníkem. Keramický obklad můžete mít i u kamen na pelety.

Chcete si i ve svém domově alespoň občas připadat jako na prázdninách u babičky? Pořiďte si kachlová kamna. Možná díky nim zabloudíte i do pohádky. Pamatujete, jak tam za nimi děti spaly, zatímco dědeček vyprávěl pohádku?

Kamna obložená kachličkami už dávno nepatří jen do pohádek a chalup našich babiček, ale i do moderních domovů. Pyšní se dlouhou životností, vysokou tepelnou účinností a ekonomickým provozem s nízkou spotřebou dřeva. 

Jejich roztopení sice nějakou chvilku trvá, ale pak hřejí i dlouho po vyhasnutí ohně. Na některých si dokonce můžete udržovat čaj vlažný. Jejich obsluha už dnes není náročná, nejsou ani zdrojem kouře v místnosti. Teplo v nich vzniká spalováním dřeva, kouř je odváděn komínem pryč. Jaké typy kachlových kamen existují?

  • Kachlová kamna teplovzdušná, která fungují na principu konvekce. Jsou ideální volbou pro ty, kdo jejich pomocí chtějí vytápět víc místností. Mezi jejich přednosti patří regulovatelný výdej tepla, vyšší stupeň účinnosti a rychlé teplo.
  • Kachlová kamna sálavá (akumulační) se hodí třeba do obývacího pokoje, kde si chcete přitopit. Teplo je totiž efektivní hlavně v okolí kamen. V závislosti na jejich velikosti do nich není třeba tak často přikládat, po vyhasnutí z nich ještě několik hodin sálá teplo. V místnosti vytvoří příjemné klima, hodí se hlavně do nízkoenergetických a pasivních domů.
  • Kachlová kamna kombinovaná v sobě ukrývají výhody obou výše zmíněných typů. Hovoří pro ně rychlý výdej tepla, možnost vytápět víc místností i dlouhotrvající uchované teplo. Jsou kompromisem mezi teplovzdušnými a sálavými kamny.

Lákají vás krbová kamna s výměníkem, které vytopí víc místností a můžete je napojit na stávající rozvody? Můžete si je dopřát i v kachlovém provedení. Kachle s výměníkem snadno vytopí celý dům, navíc ohřejí i vodu. 

Chcete-li se nechat inspirovat, poradit se sladěním kamen do vašeho interiéru, abyste byli styloví, mrkněte na Inspiri.

Klasická kachlová kamna

ico-logo-plus
ico-logo-plus
?
Chcete poradit s výběrem?
Zeptejte se nás. Na dotazy odpovídá servisní technik Mojmír Středa.
Více informací