Elektrická kamna vs. peletová kamna

Toužíte po vlastním krbu? Sníte o tom, že se večer s partnerem nebo celou rodinou usadíte před krb s plápolajícím plamínkem a užijete si to opravdové „teplo domova“? Ani trochu se vám nedivíme. Jenže co dělat, když nemáte komín, nebo nechcete shánět hromady dřeva? Zkuste elektrická krbová kamna.

Proč si pořídit elektrická krbová kamna?

Do moderního interiéru, kde není možné zprovoznit klasická krbová kamna na tuhá paliva, se stále častěji instalují elektrická kamna. Imitace ohně je téměř dokonalá. O to, že nejde o opravdový plamínek zjistíte až při bližším pohledu.

Náš tip: Elektrická krbová kamna jsou ideální volbou třeba do paneláků, kam jiné krbovky prostě nedáte. Oceníte je i jako dekoraci nebo doplňkový zdroj tepla.

Vybírat můžete mezi elektrickými kamny volně stojícími, kamny na stěnu, zabudovanými do zdi, v podobě krbové vložky.

Jaké jsou přednosti elektrických kamen?

  • Elektrická kamna nepráší.
  • Jednoduchá obsluha i údržba
  • Prostor vytopí rychle

Náš tip: I při výběru elektrických kamen dejte pozor na výkon kamen. Slabá kamna místnost nevytopí, ta silná ji zase přehřejí a vy budete muset větrat.

Elektrická kamna nesplňují vaše představy? Zkuste peletová kamna!

Do panelového domu je určitě nedáte, kdo ale má komín, ten může volit i mezi jinými krbovými kamny. Co takhle kachlová kamna nebo peletová kamna? Těm druhým jmenovaným se přezdívá „kamna 21.století“. A právem. Proč?

  • Kamna na pelety se snadno obsluhují i udržují.
  • Neznečišťují životní prostředí
  • Jsou vhodné i do nízkoenergetických a pasivních domů.
  • Oproti kamnům na elektriku uspoříte na provozních nákladech.
  • Peletová kamna mají vyšší výkon než ta elektrická.
  • Nepráší, jsou vhodná i do domovů alergiků a astmatiků.

Víte, že když si pořídíte peletová kamna s WLAN modulem, můžete je ovládat na dálku? Vzhledem k tomu, že si sama škrtnou, zvládnete zatopit třeba z práce nebo obchodu. Potěší vás i to, že jsou naprosto tichá. Klidně si vedle nich můžete zdřímnout.

Shrnutí na závěr
Peletová kamna na první pohled vůbec nerozeznáte od klasických krbovek. Jediným rozdílem je použité palivo. Do zásobníku totiž sypete pelety, které koupíte buď sypané, nebo v pytlích. Péče o ně není nijak náročná. Přikládají samy, vy jen jednou nebo dvakrát za týden doplníte zásobník. Pořizovací náklady jsou vyšší, za komfort se ale platí.

Elektrická kamna jsou krásnou dekorací, mohou působit i jako doplňkové topidlo. Některá kromě plápolajícího ohýnku nabídnou i zvuk praskání dřeva. Na rozdíl od peletových kamen s výměníkem je nenapojíte na ústřední topení, nebudou ohřívat vodu.

?
Chcete poradit s výběrem?
Zeptejte se nás. Na dotazy odpovídá servisní technik Mojmír Středa.
Více informací