Oheň patří do teepee

Víte, co je to glamping? Jde o spojení glamouru a campingu. Zjednodušeně řečeno kempování ve stylovém prostředí. Tento typ trávení dovolené nebo víkendů v přírodě není jen výsadou zahraničí. Už i u nás najdeme místa, která takový luxus nabízí. Na jedno z nich, Glamping Pyskočely TeePee&SPA, vás spolu se spolumajitelkou a provozovatelkou Lenkou Hrnčiřík Hejdukovou zveme.

Kousek od Sázavy, v lese, stranou od chatové oblasti, objevíte vybavené teepee s venkovními lázněmi – cedrovou saunou a vířivkou, grilem a sluneční vyhlídkovou terasou. Srdcem teepee jsou peletová kamna HSP 6 s výměníkem. Račte vstoupit.

„Jak jste přišli na nápad postavit teepee?“, ptáme se paní provozovatelky. „Koupili jsme pozemek s chatou, resp. to, co po ní zbylo, a chtěli tu vybudovat něco nového. Co by fungovalo celoročně. V té době manželův syn objevil fotky amerických indiánských obydlí a naprosto nás nadchly. Tak jsme se pustili do shánění informací a do stavby.“, prozrazuje paní Lenka.

Vytopit prostor, jakým je teepee, nebylo zpočátku vůbec jednoduché. Plyn nepřicházel v úvahu a topit elektřinou by bylo velice nákladné. „Navíc do týpý patří oheň“, jak říká paní majitelka. Topit v kamnech dřevem by bylo pracné. Vyřešila to peletová kamna s napojením na radiátory. Po období vyladění správného komína, zkoušení různých druhů pelet, se obsluha kamen řídí přes aplikaci v chytrém telefonu a návštěvníkům zbývá jediná povinnost – dosypat peletky do zásobníku ráno a večer.

Obydlí je vybaveno zázemím pro spaní, vaření i mytí. Pohodlně se sem vejde až 5 lidí. Venku je k dispozici gril, sauna a vířivka. Na přání si můžete objednat snídani v piknik koši nebo maso na grilování. Prostě ideální ingredience na PRIMA CHVÍLE.

„Zájem o pobyt u nás, a strávit nezapomenutelné chvíle daleko od města a civilizace, je obrovský. Letní měsíce máme rezervované až 2 roky dopředu“, dodává paní Lenka. Volné termíny můžete zjistit zde.

Přejeme krásné zážitky.

Zpět
?
Chcete poradit s výběrem?
Zeptejte se nás. Na dotazy odpovídá servisní technik Mojmír Středa.
Více informací