Oheň oba milujeme, říkají Zuzka s Viktorem z pořadu POSTAV SI SEN

V pořadu Postav si sen jste Zuzko Schubertová a Viktore Čikoší novou designérskou dvojicí. Přesto jste v této sérii dostali největší příležitost. Realizujete 4 proměny. A tak nám to nedalo se zeptat:

 

Jak jste se vlastně k tomuto projektu dostali? Co na něm bylo jiné než vaše obvyklá práce? Co bylo nejtěžší? Co vás naopak dostalo?

Zuzka: My jsme vlastně taková „staro-nová“ dvojice 😊 Protože já jsem už pracovala na pořadu Jak se staví sen a po menší pauze jsem velmi ráda přijala nabídku do nového pořadu Postav si sen, který volně navazuje na pořad Jak se staví sen. Viktor je sice v pořadu nováčkem, ale přijde nám to, jako bychom tam spolu byli už odjakživa.

Jiné je na tomto pořadu asi všechno oproti běžné praxi  :-D. Jednak časový horizont, za který musíme proměnu zvládnout, jednak to, že zde máme úplně volné pole působnosti. Což nebývá vždycky výhoda. Při běžné naší práci si s klienty hodně povídáme o tom, jak by si nový interiér představovali, naladíme se na jejich styl, přání a představy o novém interiéru. V pořadu Postav si sen máme pouze chvilku, víceméně hádáme a snažíme se být empatičtí, v krátkém čase rodinu poznat a vcítit se do jejích přání. O to větší radost pak máme, když se celková proměna líbí, když jsou i slzy dojetí… je to krásné a čerpáme z toho energii na spoustu dalších měsíců.

Viktor: Tím jsme asi i odpověděli na to, co bylo nejtěžší. Je to právě tohle. A samozřejmě pak je ještě velmi těžké umět rychle reagovat na nepředvídatelné situace, jako například v prvním díle u Ivanky Smičkové, kdy jsme pouze chtěli zbourat zeď, ale zjistili jsme, že je prohořelá celá komínová vložka! Nebyl čas řešit nový komín, ale všechno nakonec dobře dopadlo. Jak už to tak v tomto pořadu bývá, vždy se s pomocí rodiny, přátel a partnerů pořadu vše zvládne 😊

Mně osobně asi nejvíc dostalo to, že jsem si o sobě myslel, jaký jsem tvrďák, ale za ten čas proměny jsem si na rodiny tak zvykl, že na konci jsme brečeli vždycky úplně všichni.

 

Do 9. Dílu jste si původně vybrali jiný model HAAS+SOHN, finální výběr byl však technicky vhodnější, ale stále podobný - model ANTIC s bílými boky. Proč právě tento design?

U této rodiny jsme probourali stěnu mezi obývacím pokojem a kuchyní a pro kamna vznikl prostor asi jen okolo 60cm na šířku. Zároveň v místě, kudy se často prochází. Proto jsme chtěli zvolit kamna kulatá a vysoká, aby tvarem nijak v prostoru nepřekážela. A zároveň kulatý tvar, který není úplně typický pro většinu z nás a kamna tak ihned od vstupu upoutají na sebe pozornost. Původně vybraný model by však nebyl technicky vhodný pro tento typ domu, který má rodina Beránkových. Zvolili jsme tedy podobný model, který se nám nakonec líbí ještě trochu více díky své zajímavé barvě. Kombinuje totiž černou a bílou barvu. Čelní a zadní strana je tmavá a na bocích jsou kamna bílá, což málokdo očekává. Působí to velmi originálně a máme z nich velkou radost.

 

Jak ve vašem tandemu fungujete? Máte nějak rozdělené role?

Viktor: Ano, Zuza má na starosti vizualizace, většinou ona vidí ten interiér už hotový, přichází s nějakou vizí a já mám na starost tu stavební část, materiály, realizaci.

Zuzka: Ale ne vždycky mám všechny nápady jen já, Viktor právě často přijde s nějakou vychytávkou nebo ten můj nápad umí povýšit ještě na něco lepšího nebo praktičtějšího. Zkrátka doplňujeme se a je to hrozně fajn. Je na naší práci znát, že i my dva jsme spolu napojení.

  

Zuzko, Vy máte designové studio EPES RÁDES. Čím vším se zabýváte a co vše na vašem webu najdeme?

Zuzka: Vždycky jsem snila o malém obchůdku a první jsem otevírala v roce 2013, druhý pak v roce 2016, to už bylo spolu s Viktorem. Před dvěma lety, když jsme se s rozhodli přestěhovat a postavit si nový dům, jsme si řekli, že bude fajn obchody přesunout k nám domů. Takže nyní máme maličký obchůdek na Praze-východ a lidé už si za ty roky zvykli k nám chodit. Najdete u nás hlavně světelné dekorace, svítící kuličky z nití, které si můžete dle fantazie sami namíchat. Dále i velké lustry francouzské značky La case de cousin Paul, svíčky, vonné oleje a samozřejmě i občas nějaké naše autorské výrobky, kterým se ve volném čase s Vikym věnujeme. Pracujeme rádi se dřevem, s betonem. Je to takový obchůdek pro radost, jak říkáme. Můžete si sem přijít i pro radu ohledně interiérů a v obchodě funguje i Zásilkovna pro místní lidi.

 

Není tajné, že jste i životní partneři. Nejdete si občas na nervy, když jste pořád spolu? Nebo máte každý svoje rozdílné hobby, něco, u čeho relaxujete?

Viktor: Občas si na nervy lezeme v práci, i mimo ni, ale to je úplně normální a myslím, že ke každému vztahu patří občas nějaká ta neshoda😊) Ale vždycky oba chceme, aby zase brzy přišla pohoda a umíme si každý najít i chvilku pro sebe. Já mám rád motorky, takže si občas jedu vyčistit hlavu někam do přírody a oba moc rádi pracujeme na zahradě. To je velký relax.

Zuzka: To je pravda, občas je samozřejmě nějaký mráček. Ne vždycky máme oba stejný názor nebo občas nejsme dobře naladění. Ale umíme si vyhovět. Nebýváme spolu 24 hodin denně, ač se to možná zdá. Viktor bývá často u klientů na realizacích, já většinou pracuji na počítači doma nebo v obchodě. Případně mám nějaké jiné schůzky.

Když potřebuji vyčistit hlavu, sázím a pracuji na zahradě, nebo si něco vyrábím, tvořím. Teď si třeba budeme pořizovat na zahradu slepičky 😊 Zkrátka pořád něco vymýšlíme, aby nebyla nuda 😊)

  

Jaký vy osobně máte vztah k ohni a ke kamnům?

Zuzka: Velmi pozitivní. Oheň oba milujeme, u rodičů na chalupě máme kamna a doma máme velký třístranný krb, aby bylo na oheň vidět ze všech stran. Ten velmi často zapalujeme jen tak pro atmosféru.

Viktor: …a já ho neustále čistím 😊))

Viktor: A Zuzi, ty máš všude po domě svíčky, nezapomeň 😊 V každém koutku nacházím pořád nějakou svíčku, čekám jen, kdy to někde chytne! (oba smích)

 

Děkujeme za rozhovor. My také 😊

Zpět
?
Chcete poradit s výběrem?
Zeptejte se nás. Na dotazy odpovídá servisní technik Mojmír Středa.
Více informací