České chaty snů s kamny HAAS+SOHN

Do druhé série pořadu České chaty snů o proměnách víkendových obydlí jsme se zapojili celkem 4x. Pojďme se ještě jednou poohlédnout za těmi, kde se součástí stala kamna od nás. Hlavní tváře projektu – architekti Petr Portych, Ondřej Zdvomka a sochař Sebastian Wojnar - vtiskly chatám nový rozměr, duši a navázali tím leckdy i zpřetrhaná rodinná pouta. Prostředí pro společné PRIMA CHVÍLE.

Kam všude se museli s kamny dostat naši servisní technici Mojmír Středa s Pepou Jánošem při natáčení? Jakou roli v tom hrálo počasí? Shrňme si tyto proměny.

 

Kytlice a krbová kamna Ovalis Grande

Ve třetím díle jsme to měli nejblíž. Kytlice totiž leží jen 18 km od našeho areálu CS Varnsdorf, odkud naši servisní technici Mojmír s Pepou vyjížděli. V lese trochu kličkovali mezi stromy, aby vyložili kamna u chatičky, klasického „áčka“.

Architekti si pohráli s geometrickými tvary a ke špičaté střeše doplnili kulaté tvary jako např. okno ve štítě, ale také dominantu obývacího prostoru kulatá kamna na dřevo OVALIS GRANDE. Výsledná proměna byla fascinující a majitelé byli dojati.

Zajímají vás detaily? Mrkněte na článek zde

 

Březová Oleško a kachlová kamna Treviso Mini

Kousek západně od Prahy je obec Březová-Oleško, kde probíhala čtvrtá proměna. A to zcela zásadní, z chatky, kterou postavil dědeček současné majitelky, v podstatě nezůstal kámen na kameni. Resp. polovina chatky a komín. Majitelům se postavila chata nová, ze světlého dřeva.

Do venkovského stylu, ale v moderní podobě, se krásně hodila malá kachlová kamínka TREVISO MINI v barvě kachle slonová kost. Plápolající oheň v kamnech přitahuje pohledy a spojuje prostor a posezení v něm.

Celou proměnu si prohlédněte na Living Prima.

 

Vepříkov a krbová kamna Nordby

Chatku ze sedmdesátých let na Vysočině u obce Vepříkov koupili rodiče současné majitelky. Krásné místo uprostřed lesa blízko rybníka, chatka však v žalostném stavu.

Architekti Petr Portych a Ondřej Zdvomka se sochařem Sebastianem Wojnarem nemohli moc zasahovat do montované konstrukce, protože nebylo jasné, které zdi jsou nosné a které nikoliv. Prostor sjednotili a zútulnili v norském stylu – světlé dřevo s prvky žluté a světle modré.

Do obytného prostoru architekti vybrali naše krbová kamna NORDBY s obkladem z přírodního kamene Antik Speckstein (šedý mastek). Vytvořili tak srdce domu, místo, kde se celá rodina setkává a užívá si společné PRIMA CHVÍLE.

Více o proměně zde

 

Bratřínov a peletová kamna HSP 7 II

Máte-li rádi film Na samotě u lesa, tak místo poslední proměny ho silně připomínalo. Obzvláště v momentě špatného počasí. Když naši servisní technici Mojmír s Pepou vezli architektům do Bratřínova peletová kamna HSP 7 II, bylo obzvláště blátivo.

V posledním osmém díle ale došlo na proměnu dvou chatek spřátelených rodin. Vzhledem k tomu, že v chatkách chybí voda i elektřina, byly řešením fotovoltaické panely na výrobu energie, která je zapotřebí i v malé míře na provoz peletových kamen.

Dvouproměna se zakomponováním původních artefaktů do zrekonstruovaných chatiček se opět vydařila. Více na webu Living Prima.

Zpět
?
Chcete poradit s výběrem?
Zeptejte se nás. Na dotazy odpovídá servisní technik Mojmír Středa.
Více informací