Můj styl můj Haas V. - jak se žije s krbovými kamny Alytus s výměníkem

Život v hlavním městě skýtá mnohé výhody. V určitém věku ale člověk začne toužit po větším klidu a vlastní zahradě. To byl případ i manželů Kateřiny a Petra. Myšlenku pořídit si víkendový dům, který se na penzi stane hlavním zázemím (a také prostorem pro Petrova koníčka – je totiž modelář bojových letadel) i místem rodinných setkání, měla paní Kateřina už dlouho. Jasná představa o domě ve tvaru „nudle“ však hledání prodlužovala. Nakonec se však zadařilo a pořídili si dům na vsi nedaleko Berouna.

Krbová kamna Alytus

Z původní drobné opravy se vyklubala totální rekonstrukce, kde zbyly jen obvodové zdi, střecha a komín. Řemeslníky manželé sehnali v místní hospodě a byla to dobrá volba. Pracovali na domě jako na vlastním. Až při žádosti o udělení energetického štítku zjistili, že se jedná o dům z roku 1877.

A tak mu krok za krokem začali citlivě vdechovat nový život. Když přišlo na řadu vytápění, věděli Kateřina s Petrem, že chtějí klasické „krbovky“ s výměníkem, aby vytopili dvoupodlažní dům. Volba značky HAAS+SOHN nebyla náhodná, je pro ně zárukou kvality a českou výrobu rádi podpoří. Kateřině se líbil původně jiný model, měl však příliš velký výkon a topenář jim doporučil Alytus s výměníkem. S kachlovým obkladem v barvě Havana krásně zapadá do konceptu světlého dřeva a chalupářského stylu.

Krbová kamna Alytus

Zdálo se nemožné, že by se rekonstrukci, která začala na jaře 2018, podařilo do konce roku dokončit. Přání Kateřiny, strávit v domě vánoce, se však nakonec splnilo. Každý má své PRIMA CHVÍLE. Petr svoje modely letadel, Kateřina procházky v nedalekém lese. Oba se však shodnou, že posezení s rodinou u kamen s pohledem do plamenů je zážitek k nezaplacení.

?
Chcete poradit s výběrem?
Zeptejte se nás. Na dotazy odpovídá servisní technik Mojmír Středa.
Více informací