Uživatel

Vaše ideální kamna
Vytápěný prostor: m3
Výkon: kW
Vývod kouřovodu:
vrchní zadní
Výměník:
Ano Ne
Externí přívod vzduchu:
Ano
Pouze novinky:
Ano
Pouze "do vyprodání zásob":
Ano
Ceník

Zaslání ceníku si vyžádejte zde
a nebo si jej prohlédněte v katalogu

Seznam doporučených prodejců

Pro snadné vyhledání nejbližší prodejny nebo vhodného internetového obchodu klikněte zde

CZ > O společnosti > Novinky > Letos frčí zelená. Můžete ji mít i na kamnech

Letos frčí zelená. Můžete ji mít i na kamnech

Spojujeme si ji s jarem, přírodou a novými začátky. To vše pro nás znamená zelená. Ale kromě toho skrývá i mnohé další významy. Symbolizuje například zeleň, v níž rádi trávíme volný čas, stejně jako touhu uniknout až příliš hektickému životnímu tempu. Nebo také snahu chránit životní prostředí. Zelená je zkrátka barvou mnoha trendů, které v současnosti nezpochybnitelně patří do našich životů. I proto se ostatně stala barvou letošního roku.

Spojujeme si ji s jarem, přírodou a novými začátky. To vše pro nás znamená zelená. Ale kromě toho skrývá i mnohé další významy. Symbolizuje například zeleň, v níž rádi trávíme volný čas, stejně jako touhu uniknout až příliš hektickému životnímu tempu. Nebo také snahu chránit životní prostředí. Zelená je zkrátka barvou mnoha trendů, které v současnosti nezpochybnitelně patří do našich životů. I proto se ostatně stala barvou letošního roku.

Newyorský Pantone Color Institute vyhlašuje barvu každý rok, řídí se přitom náladami a postoji lidí po celém světě. Jakmile experti Pantone barvu vyhlásí, můžete si být jisti, že po ní okamžitě sáhnou módní návrháři, interiéroví designéři i architekti. Celý letošní rok se tedy díky nim budeme dívat na svět přes zelený filtr. V uplynulých letech přitom byly barvami roku například modrá s odstínem růžových červánků, sytě rudá, fialová nebo „mandarinková“.

Pantone svou volbu odůvodnil výrokem britské návrhářky Vivien Westwoodové, která prohlásila: „Kupuj méně, vybírej s rozumem a používej dlouho.“ Klíčová by podle slavné Britky měla být kvalita, ne kvantita. Právě zelená barva přitom odkazuje k minimalismu a naznačuje touhu vrátit se k trvalým věcem.

Pokud to cítíte podobně a chcete zelenou barvou oživit interiér svého domu nebo bytu, můžete vsadit na špičková kamna se Manta zeleným kachlovým obkladem. Jejich odstín sice úplně neodpovídá rozzářené, hráškové zelené, kterou vybral Pantone Color Institute, přesto ale vnese do vašeho domova potřebnou svěžest, harmonii i příjemné zklidnění. 

Vytisknout Poslat stránku e-mailem