Uživatel

Vaše ideální kamna
Vytápěný prostor: m3
Výkon: kW
Vývod kouřovodu:
vrchní zadní
Výměník:
Ano Ne
Externí přívod vzduchu:
Ano
Pouze novinky:
Ano
Pouze "do vyprodání zásob":
Ano
Ceník

Zaslání ceníku si vyžádejte zde
a nebo si jej prohlédněte v katalogu

Seznam doporučených prodejců

Pro snadné vyhledání nejbližší prodejny nebo vhodného internetového obchodu klikněte zde

CZ > O společnosti > Novinky > Děti jsou naše budoucnost

Děti jsou naše budoucnost

Škola základ života.

Anebo třeba "Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce" - tak pojmenoval jednu svou knihu Robert Fulghum.

... A my jsme rádi, že mateřská škola v Jířetíně pod Jedlovou zavítala jednoho mrazivého dne i k nám do HAAS+SOHN Rukov.

U nás ve fabrice se dětem líbilo. Nejvíc to, co je akční – jezdící „ještěrka“ (vysokozdvižný vozík), která přepravuje palety s materiálem, a vysouvací vrata. Naopak, co se líbí dospělým – práce CNC laseru na lisovně, jim nepřišlo tolik zajímavé – paprsek něco nakreslí a pak vypadne z plechu přesně díl podle výkresové dokumentace. Na svařovně to bylo akčnější, svářeči i svařovací roboti kouzlí s plamenem. Děti byly zvídavé a bezprostřední. Na montáži si malá Adélka chtěla vyzkoušet přišroubovat šroubek.


„Děti sice vědí, že rodiče chodí do práce a pracují, ale nemají ponětí, co si pod tím pojmem představit“, říká paní učitelka. „A tak se jim snažíme přiblížit, co všechno může být práce. Už jsme byli v knihovně, v pekárně a vysvětlujeme jim, že i to, co dělá paní učitelka, je práce, že i např. přenášení materiálu je práce“, dodává Radka Malá.

A proč padlo rozhodnutí k návštěvě v naší firmě? „Jednak máme ve třídě (jedná se o jednotřídku dětí ve věku 4-7let) více chlapců, také to nemáme daleko a věděla jsem, na koho se u Vás ve firmě obrátit“, říká paní učitelka Radka. Obecně se dá říci, že dnešní děti jsou čím dál méně šikovnější a manuálně zruční. To učitelky z jiřetínské školky za léta praxe už vypozorovaly.

Každý nemůže být lékař, pracovat v kanceláři nebo být na volné noze. Pracovat manuálně není nic podřadného, naopak „zlaté české ručičky“ stoupají v ceně. Je to především o přístupu rodičů ve výchově a také našeho školství, které formuje budoucnost našich dětí. A tak děkuji za takový přístup bez předsudků paní učitelce Radce Malé. A co děti? Ty si to u nás opravdu prožily.

 

 

 

Vytisknout Poslat stránku e-mailem