Uživatel

Vaše ideální kamna
Vytápěný prostor: m3
Výkon: kW
Vývod kouřovodu:
vrchní zadní
Výměník:
Ano Ne
Externí přívod vzduchu:
Ano
Pouze novinky:
Ano
Pouze "do vyprodání zásob":
Ano
Ceník

Zaslání ceníku si vyžádejte zde
a nebo si jej prohlédněte v katalogu

Seznam doporučených prodejců

Pro snadné vyhledání nejbližší prodejny nebo vhodného internetového obchodu klikněte zde

CZ > O společnosti > Novinky > Člověk a robot u nás v symbióze

Člověk a robot u nás v symbióze

Díky zapálení pro věc a šikovným rukám zaměstnanců Haasu vznikla přestavbou a modernizací zbrusu nová svařovna. Nováčkem je svařovací robot, který pomůže svářečům tam, kam by se lidská ruka těžko dostala.

Od úterý 6. června funguje oficiálně v Haas+Sohn Rukov nová svařovna. Během kompletní rekonstrukce vznikly zbrusu nové svařovací boxy – dnes už jsou vybaveny dotykovou obrazovkou na výkresovou dokumentaci, novým osvětlením i funkčním odsáváním. Časem budou i dosavadní svařovací stoly nahrazeny novými, ergonomicky polohovatelnými. Zatím je takto vybaven jen jeden zkušební svařovací box.

Největší novinkou je svařovací robot, který v současnosti zvládá čtyři výrobní modely. Do budoucna jich ale bude umět ještě víc. Ačkoliv robot zastane práci na dvou místech paralelně, bez člověka, který by ho řídil, to zatím přesto nejde. Obsluha svařovacího robota nevyžaduje takové zkušenosti s ručním svařováním, zato je ale nutný pozitivní přístup k IT technologiím. Robota tak mohou ovládat třeba i začínající svářeči nebo absolventi technických oborů.

Celá rekonstrukce začala loni na podzim detailním plánováním, letos na jaře už vše vypuklo naplno – nejdříve přišla na řadu demontáž původních svařovacích boxů, bourání, sekání a jiné stavební úpravy, pak následovaly instalace nové vzduchotechniky či osvětlení a výmalba prostor. Mravenčí práce byla i se sestavováním a programováním samotného svařovacího robota.

Vytisknout Poslat stránku e-mailem